Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Yılın Genç Yaratıcı Yayın Girişimcileri Açıklandı!

01.11.2011

Filiz Aygündüz, Hakan Günday, Henry Volans, Kenan Kocatürk ve Nermin Mollaoğlu’nun jüri üyeliğinde Genç Girişimciler ödüllerine kavuştu.

Yılın Genç Yaratıcı Yayın Girişimcileri ünvanını kazanan İrem Çağıl Özkan ve Gökçesu Tamer, tüm masrafları British Council tarafından karşılanacak sektör turu kapsamında Britanya’da yayın dünyasının önde gelen isimleriyle tanışma fırsatı bulacak ve tur kapsamında Londra Kitap Fuarı’na katılacaklar.

Türkiye Yayıncılar Birliği ve Kalem Ajans ortaklığıyla gerçekleşen Genç Yayın Girişimcileri
yarışmasının jüri üyeliğini Filiz Aygündüz (Milliyet Gazetesi Kültür&Sanat Bölümü Müdürü), Hakan Günday (Yazar), Henry Volans (Dijital Yayıncılık Direktörü, Faber), Kenan Kocatürk (Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri, Literatür Yayınları Genel Yayın Yönetmeni) ve Nermin Mollaoğlu (Genel Müdür, Kalem Ajans ve ITEF İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali) yaptı.

Yılın Genç Yaratıcı Yayın Girişimcisi ünvanını kazanan İrem Çağıl Özkan, ilham verici bir girişimcilik anlayışı ile kurduğu yayınevi Sinek Sekiz’de sürdürülebilir yaşam konulu kitaplar basıyor. Aynı ünvanı kazanan Gökçesu Tamer, Doğan Kitap’ta çalışıyor. Tamer, yayıncılık alanında iletişim alanında yaptığı ve gerçekleştirmeyi planladığı yenilikçi ve sektörün gelişimine katkı sağlayacak projeleriyle ön plana çıkıyor.

British Council tarafından, 5. kez gerçekleştirilen Genç Girişimciler Kulübü Toplantısı’nda yazar ve gazeteci Aslı Perker moderatörlüğünde elektronik kitap yayıncılığının Britanya’da önde gelen isimlerinden Faber Dijital yayınevi direktörü Henry Volans, yayıncılık ve edebiyat alanındaki tecrübelerini paylaştı ve seyircilerin sorularını yanıtladı.

Detaylı bilgi için: arts.info@britishcouncil.org.tr
www.britishcouncil.org.tr
www.facebook.com/gencyaraticigirisimciler

Fotoğraf: Duygu Vural