Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Yayıncılıkta Bir Daha Asla Aynı Olmayacak 10 Şey

Yayıncılıkta Bir Daha Asla Aynı Olmayacak 10 Şey

Uluslararası Yayıncılar Birliği – IPA eski başkanlarından Richard Charkin’e göre, Covid-19 döneminden sonra yayıncılıkta bir daha asla aynı olmayacak 10 şey var. Bunların bazıları şöyle:

  • İnceleme ve eleştiri için medyaya basılı kitap gönderilmeyecek, yoğun görsel içerikli sanat, yaşam tarzı ve çocuk kitapları dışında PDF’nin bu iş için yeterli olduğu görüldü.
  • Üniversiteler, yerel makamlar ve okullar bütçe bakımından her zamankinden daha bilinçli olacak.
  • Eğitimde artık dijitalsiz bir şey düşünülmüyor.
  • Evden çalışma devam edecek.
  • Telefon konuşmasının yeterli olduğu durumda seyahat yapılmayacak

Charkin’in vurguladığı diğer gelişmeleri okumak için, 7 Haziran 2020 tarihinde Publishing Perspectives’de yayımlanan yazısının tamamı için tıklayınız: https://publishingperspectives.com/2020/06/richard-charkin-ten-publishing-things-that-will-never-be-the-same-covid19/

Richard Charkin – Yayıncı

Richard Charkin 1972’den beri yayıncılık yapmaktadır. Oxford Üniversitesi Yayınevi, Reed Elsevier, Macmillan ve Bloomsbury’de üst düzey pozisyonlarda bulunmuştur. Şu anda Bloomsbury’nin Çin biriminin Başkan Yardımcılığını, Fizik Enstitüsü Yayınevi’nin ve Liverpool Üniversitesi Yayınevi’nin harici Direktörlüğünü yürütmektedir. Daha önce İngiliz Yayıncılar Birliği’nin ve Uluslararası Yayıncılar Birliği’nin Başkanlığını yapmıştır. Publishing Perspectives’de sektör hakkında yazıları yayımlanmaktadır.