Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Yayıncılığa Giriş Sertifika Programı tamamlandı

12.01.2013

Türkiye Yayıncılar Birliği ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgi Eğitim işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez Yayıncılığa Giriş Sertifika Programı düzenledi.

Yayıncılık sektörüne yeni girecekler ile sektörde kısa süreli tecrübe sahibi çalışanlara yönelik olarak hazırlanan programda; sektörün A’dan Z’ye tanıtılması, sektöre gireceklerin kariyer planlarını geniş çaplı bilgiyle bilinçli şekilde yapmalarını, çalışanlarının ise sektörün kendi alanları dışındaki yönleriyle tanışmalarını sağlamak amaçlandı.

10 Kasım 2012- 5 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul yerleşkesinde gerçekleştirilen 8 haftalık programın direktörlüğünü ve eğitmenliğini Sevengül Sönmez üstlendi.

Programda sektörün alanları, kitap ve süreli yayın basan yayınevlerinde departmanlar ve birlikte çalışma biçimleri anlatıldı. Her derse konuda uzmanlaşmış, yayıncılık sektörünün tanınmış isimleri konuk olarak katıldı ve tecrübelerini paylaştı. Programa 7’si Birliğimiz üyesi 9 yayıncının da aralarında bulunduğu 39 kişi katıldı.

Türkiye Yayıncılar Birliği ile Bilgi Üniversitesi’nin bu alandaki işbirliği, yayıncılık çalışanlarına verilecek, çeşitli uzmanlık alanlarına odaklı mesleki eğitimlerle sürecek. Bu eğitim serisinin uzun vadeli amacı; sürdürülebilirliğin sağlanmasıyla sektörle eğitimli yayıncı kadrosu yetiştirmek ve yayıncılıkta iş verimini, inovasyonu artırmaya katkıda bulunmak.

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir