Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Yayıncılığa Giriş Sertifika Programı 21 Kasım’da Başlıyor

12.10.2015

Yayıncılık Sektörüyle Tanışmak İsteyen Yayıncı Adayları Ve Genç Yayıncılar İçin Hazırlanan Yayıncılığa Giriş Sertifika Programı 21 Kasım’da Bilgi Santralistanbul Kampüsü’nde Başlıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan Yayıncılığa Giriş Sertifika Programı, hem yayıncılığa yeni adım atanlardan hem de bu sektöre tanıyarak girmek isteyenlerden yoğun ilgi görüyor. Yeni program bu dönem 21 Kasım’da Bilgi santralistanbul Kampüsü’nde başlıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde başlayacak olan ve eğitmenliğini Sevengül Sönmez’in yaptığı programda yayıncılık sektörü tüm detaylarıyla tanıtılacak. Programda yayınevinin birimleri ve çalışma biçimleri, yayınevi kurma prosedürü, yayıncılıkla ilişkili meslekler, yayınevi-çevirmen ilişkileri gibi genel konuların yanısıra son zamanlarda sektörde ilgi çeken yayıncılığın hukuki boyutları, fuarlar ve telif alışverişinin yayıncılıktaki önemi, yayıncılıkta pazarlamanın püf noktaları ve dijital yayıncılıktaki son gelişmeler gibi yayıncılığın tüm faaliyetleri detaylarıyla anlatılacak. Yayıncılığın farklı alanlarında uzmanlaşmış konuklar tecrübelerini paylaşacaklar.

Literatür Yayıncılık Genel Müdürü ve Punto Kitap Hizmetleri Kurucusu Kenan Kocatürk, Yapı Kredi Yayınları Yayın Koordinatörü Aslıhan Dinç, Avukat Haluk İnanıcı, Anatolialit Ajans Telif Hakları Yöneticisi Eda Çaça, ÇEVBİR Başkanı Can Saday, İletişim Yayınları’ndan Tuğrul Paşaoğlu ve Yapı Kredi Yayınları Satış Pazarlama Müdürü Özgür Akın programa konuk olarak katılacaklar.

8 hafta sürecek olan programın konu başlıkları:

• Sektöre Genel Bir Bakış,
• Yayınevi Nasıl Kurulur,
• Yayınevi Organizasyonu,
• Hukuki Konulara Genel Bakış,
• Telif Alım Satımı, Fuarlar, Sektörün Buluşma Noktaları,
• Çeviri, Çevirmen, Çevirmen Hakları, İyi Çeviri,
• Dijital Yayıncılık,
• Yayıncılıkta Pazarlama, Dağıtım, Satış, Tanıtım.

Süre: 8 hafta, toplam 24 saat
21 Kasım 2015 – 26 Aralık 2015
Ücret: 750 TL (KDV dahil)
Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü
NOT: İstanbul Bilgi Üniversitesi mensuplarına ve öğrencilerine %20, Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerine %30 (525 TL KDV dahil) indirim uygulanır.

İletişim:
[email protected], 0 212 311 72 19
Detaylı bilgi için: http://www.bilgi-egitim.com/tr/programlar/454/yaynclga-giris/

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir