Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Paris Profesyonel Buluşma Programı

11.11.2013

Fransız Yayıncılığını Yurtdışına Tanıtma Ofisi’nin (Bureau international de l’édition française – BIEF) Paris Kitap Fuarı sırasında Ulusal Kitap Merkezi (Cln), Île-De-France Bölge Yönetimi ve Sofia yazar örgütünün işbirliğiyle düzenlediği Paris Profesyonel Buluşma Programı’nın (Paris Fellowship Programme) bu yıl üçüncüsünü yapılacak.

Etkinlik kapsamında edebiyat ve insan bilimleri alanlarında uzmanlaşmış 14 yayıncı Fransız yayıncı ve hak yönetmeni 22-28 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek toplantılara katılmak üzere Paris Kitap Fuarı’na davet edilecek. Konukların konaklama ve yemek masrafları karşılanacak.

Program süresince seminerler ve yuvarlak masa toplantılarıyla Fransa kitap pazarı, edebiyat ve insan bilimleri çevirileri, katılımcıların ülkeleri ile Fransa’nın gündemindeki pek çok yayıncılık meselesi tartışılacak, yayıncılar arasında profesyonel alışveriş ortamı oluşacak.

Programa katılım koşulları, en az 3 yıl editörlük tecrübesi ve bazı toplantılar çevirmensiz Fransızca olarak gerçekleştirileceğinden, konuşmaları takip edebilecek düzeyde Fransızca bilgisi.
Programa katılmak isteyen yayıncılarımızın 30 Kasım 2013 tarihine kadar web sitesindeki başvuru formu, özgeçmiş, şirketlerinin programı onayladığına dair resmi yazı ve kişisel düşüncelerini aktaran bir motivasyon mektubunu a.beraud@bief.org adresine göndermeleri isteniyor.

Detaylı bilgi için programın web sayfasını incelenebilir:
http://www.bief.org/Operation-3787-Fellowship/Programme-Fellowship-a-Paris-2014.html

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir