Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Online Düzeltmenlik Atölyesi İçin Kayıtlar Başladı!

Türkiye Yayıncılar Birliği 2012’den bu yana sürdürdüğü Yayıncılığa Giriş, Editörlük, İleri Editörlük, Yayıncılıkta Pazarlama-Satış eğitimleriyle Türkiye yayıncılığına nitelikli insan gücü katkısı sunmaya devam ediyor. Koordinatörlüğünü Sevengül Sönmez’in yaptığı yayıncılık eğitimleri, alanın ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ederken yayıncılık profesyonellerinin de bir araya gelmesini sağlıyor.

İhtiyaçlar ve talepler doğrultusunda şekillenen eğitimlere eylül ayının ikinci yarısında bir yenisi daha ekleniyor: Online Düzeltmenlik Atölyesi.

Eğitim sonunda Türkiye Yayıncılar Birliği Eğitim Sertifikası verilecek atölyeye son başvuru tarihi 17/09/2020!

Zoom üzerinden online olarak yürütülecek atölyeye yayınevlerinde bu alanda çalışmak isteyenler, editörler, basılı ya da dijital mecralarda yazı işleriyle uğraşanlar katılabilirler.

19-30 Eylül 2020 tarihleri arasında 3’er saatlik 4 oturum olarak planlanan atölyenin kontenjanı 15 kişiyle sınırlıdır. 

Uzun yıllardır farklı yayınevlerinde editör ve düzeltmen olarak çalışan Dr. Erkan Irmak’ın eğitmenliğinde yürütülecek atölyede, bir düzeltmenin bilmesi gerekenler hem teorik hem de uygulamalı olarak anlatılacaktır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen düzeltmenlik meslek standartlarını içeren atölyede herhangi bir yazıyı düzeltmenin kuralları anlatılırken farklı türlerdeki metinlerin ihtiyaçlarına yönelik bilgiler de uygulamalar eşliğinde aktarılacaktır.

Son dersin konuğu olarak atölyeye katılacak olan, uzun yıllardır Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ta çalışan deneyimli düzeltmen Filiz Özkan’ın tecrübelerini paylaşacağı “Düzeltmenin hayatı, sorunları, tecrübeleri” bölümü ise mesleğin değişen yönlerini görmeyi sağlayacak.

Atölye programı için tıklayınız.

Ön kayıt için tıklayınız.

Ön Kayıt Formunu doldurduktan sonra ödeme dekontunuzu  info@turkyaybir.org.tr adresine göndermeniz gerekmektedir. Atölyemize kaydınız “Ön Kayıt Formu”nun ve banka dekontunun tarafımıza ulaştırılmasından sonra tamamlanacaktır.

Ücret: 950 TL (KDV dahil)**

Son Başvuru Tarihi: 17 Eylül 2020, 17:00

Banka Hesap Bilgileri

Türkiye Yayıncılar ve Yayın Dağıtımcıları Birliği İktisadi İşletmesi

Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık 410 Beyoğlu Şubesi
Hesap No: 44315771
IBAN: TR56 0006 7010 0000 0044 3157 71*

*Dekont açıklaması olarak “Online Düzeltmenlik Atölyesi Katılım Bedeli” yazılmasını rica ederiz.
**Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerine %20 indirim uygulanır.

İletişim: (0212) 512 56 02, info@turkyaybir.org.tr

Adres: Zoom üzerinden yapılacak eğitime dair bağlantı katılımcılara program öncesi e-posta ile gönderilecektir.

 

 

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.