Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kitaplarımız Erciş’e ulaştı

15.12.2011

Van depreminde yakınlarını kaybeden, hayatları alt üst olan, bedenen ve ruhen hırpalanan çocuklarımıza ve gençlerimize mahrum kaldıkları kitapları ulaştırarak destek olmak amacıyla başlattığımız kitap bağışı kampanyası sonuçlandı.

10 Aralık’ta Van’ın Erciş ilçesine ulaştırılan, üyelerimizce bağışlanmış, 10 bine yakın çocuk ve ilk gençlik kitabı, çocuk dergisi ve oyuncak, Erciş’in merkezinde ve köylerinde kalan yüzlerce çocuğa dağıtılmaya başlandı.

Kitapların dağıtımını Gündem Çocuk Derneği aracılığıyla ulaştığımız Erciş’te görevli öğretmen Mehmet Gürbüz üstlendi. Van merkez ve Erciş’te  okullar halen kapalı; ancak Gürbüz ile birlikte birçok öğretmen ilçe çevresini karış karış gezerek ulaştırdığımız kitapları Erciş’teki çadırkentlere, çadır kreşlere, Sahra Hastanesi Çocuk Bölümü’ndeki çocuk hastalara ve okulundan olan 1-8. sınıf öğrencilerine psiko-sosyal destek verilen 6 büyük çadırdaki çocuklara dağıtmaktalar.

Bu gönüllü ekip köylerdeki çocukları da unutmadı; Erciş’in pek çok köyüne bizzat giderek çocuklara kitap dağıtma özverisini gösteriyor.

Halen gönüllü dağıtım yapmakta olan öğretmenlerimizden, ağlayan çocukların bir kitapla nasıl keyiflendiğine, eline çocuk dergisi ve ekindeki küçük oyuncak tutuşturulan hasta çocukların nasıl ağrısını unuttuğuna dair hoş anekdotlar dinliyoruz.

Depremzede çocukların yüzünü böylece biraz olsun güldürebildik. Ürünlerini bizimle paylaşan 14 yayınevimize, kolileri Erciş’e ücret almadan taşıyan DHL Supply Chain yöneticilerine, organizasyon sırasında bize yardımcı olan Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG) Vakfı ile Gündem Çocuk Derneği’ne ve kitapları Van’daki çocuklarımıza teslim eden tüm gönüllülere içten emekleri için teşekkür ederiz.

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.