Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Genç yayın girişimcileri Londra’ya uçacak

20.09.2011

British Council tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği ve Kalem Ajans işbirliği ile ikincisi gerçekleştirilecek olan Yılın Genç Yayın Girişimcisi Yarışması için başvurular başladı.

Yarışmanın jüri üyeliğini Kenan Kocatürk (Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri, Literatür Yayınları Genel Yayın Yönetmeni), Filiz Aygündüz (Milliyet Gazetesi Kültür&Sanat Bölümü Müdürü), Hakan Günday (Yazar), Henry Volans (Dijital Yayıncılık Direktörü, Faber) ve Nermin Mollaoğlu’nun (General Müdür, Kalem Ajans ve ITEF İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali) yapıyor.

Çalıştığı alanda liderlik iddiası olan ve girişimcilik ruhu taşıyan, 21 – 40 yaşları arasında, yayıncılık sektöründe tecrübe sahibi genç girişimcilere açık olan yarışmaya katılmak için, 28 Ekim 2011 tarihine kadar www.britishcouncil.org.tr sayfasında Genç Yayın Girişimcisi Yarışması ile ilgili bilgileri okuyarak, buradaki başvuru formunu doldurmak yeterli.

Şartlara uygun katılımcılar jüri üyelerince 3 Kasım Perşembe günü çağırılıp değerlendirmeye alınacaklar. Kazanan isimler aynı günün akşamında gerçekleştirilecek olan resepsiyonda açıklanacak. Başvuru yapan adayların e-posta adreslerine, sunum programı ile ilgili bilgi gönderilecek.

Kazanan iki kişi Türkiye’de Yılın Genç Yayın Girişimcileri unvanını alacak ve Nisan 2012’de diğer
ülkelerin finalistleriyle beraber Britanya’da bir haftalık sektör turuna katılacaklar.

Tur kapsamında, sektörün lider isimleriyle görüşüp, tanışma ve işbirliği fırsatı sunuluyor. Tüm masrafları British Council tarafından karşılanacak bu programda, Türkiye finalistleri Britanya’nın önde gelen yayıncılarıyla tanışmanın yanı sıra Londra Kitap Fuarı’na katılacak, kendi alanlarına göre bireysel araştırma yapma şansını yakalayacaklar.

Katılım şartları ve yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi www.britishcouncil.org.tr sitesinde. Konuyla ilgili son gelişmeler www.facebook.com/gencyaraticigirisimciler adresinden takip edilebilir. Sorular için iletişim adresi: arts.info@britishcouncil.org.tr

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.