Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Fransız Kültür Merkezi 2018 2. dönem yayına destek başvuruları

Paris Fransız Kültür Merkezi’nin, Fransızcadan Türkçeye kazandırılacak kitaplar için, yayın haklarına destek programı çerçevesinde 2018 yılı 2. dönem başvuruları 1 Ağustos 2018 Çarşamba gününe kadar kabul edilecektir. Başvuru ile ilgili aşağıdaki genel bilgiler şöyledir:

Birinci dönem başvurularının sisteme kayıtları İstanbul Fransız Kültür Merkezi tarafından sağlanacaktır. Gerekli belgeler Fransız yayınevi ile yapılan sözleşme, bütçe formu ve çevirmen özgeçmişidir. Başvuru belgelerinin Saadet Ersin’e ulaştırılması gerekmektedir. (saadet.ersin@ifturquie.org / Tel : 0549 485 43 55).

Birden fazla kitap için destek istenmesi durumunda her kitap için ayrı form doldurulmalı, destek başvurusu yapılan kitapla ilgili Fransız yayınevi bilgilendirilmelidir. Ön ödemenin komisyon sonuçlarından sonra yapılmasını istenebilir.

Sözleşme (doldurulacak)
Bütçe formu (doldurulacak)
Sözleşme – İngilizce çeviri (bilgi amaçlı)

Ayrıca, ekte yer alan Fransızca sözleşmenin iki orijinal nüshasını imzalayıp en geç 29 Ağustos 2018 tarihine kadar aşağıdaki adrese iletmeniz gerekmektedir.
M Pierre BUHLER
Président de l’Institut Français
8-14 rue du Capitaine Scott
75015 Paris

Komisyon 5 Eylül 2018 tarihinde toplanacak, eksik doldurulan dosyalar ile daha önce basılmış veya basılmakta olan kitaplar
işleme alınmayacaktır. Toplantı tarihinde değişiklik söz konusu olabilir.