Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_post_title meta=”off” featured_image=”off” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” admin_label=”Post Title” title_all_caps=”off”] [/et_pb_post_title][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Row”][et_pb_column type=”2_3″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text admin_label=”Text”]

tuyap

TÜYAP KİTAP FUARLARI

Türkiye Yayıncılar Birliği fuarcılığın öncü kuruluşu TÜYAP ile birlikte Adana, Bursa, İzmir ve Samsun kitap fuarlarının ve ayrıca, İstanbul’da düzenlenen İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nın organizasyonunda ortak olarak yer almaktadır. Bu işbirliği sonucunda üyelerimizin TÜYAP kitap fuarlarına özel indirimle ve öncelikli olarak katılımı sağlanmaktadır.

ULUSLARARASI KİTAP FUARLARI

Birliğimiz 1999 yılından beri Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı’nın Türkiye Ulusal katılımı organizasyonlarında yer almaktadır. 2007 yılından itibaren uluslararası kitap fuarlarına Türkiye’nin ulusal düzeyde katılımının organizasyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde Birliğimizin Genel Başkan düzeyinde temsil edildiği Türkiye Ulusal Komitesine geçmiştir. Katılımına karar verilen diğer uluslararası kitap fuarlarıyla ilgili katılım, temsil ve organizasyon çalışmalarında Birliğimiz Komite üyesi olarak yer almaktadır.

Üyelerimiz her yıl Frankfurt ve Londra Kitap Fuarları ile Türkiye’nin Onur Konuğu olduğu kitap fuarına katılımcı olarak Birliğimiz üzerinden başvuru yapmakta, Komitenin katılımcı olarak belirlediği yayınevleri Ulusal Stant içinde kendilerine ayrılan masalı özel bölümlerde telif görüşmeleri yaparak telif eserlerini sergilemektedir.

Katılımcı olmayan yayınevlerimiz de, Türkiye Ulusal Standı ile katılım sağlanan tüm kitap fuarlarına, stant alanı içinde topluca sergilenmek üzere telif ve yabancı dilde basılmış ilgili eserlerini gönderebilmekte ve iş görüşmeleri için standın genel alanından faydalanabilmektedir.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_sidebar area=”et_pb_widget_area_6″ admin_label=”Sidebar”] [/et_pb_sidebar][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]