Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

2012’nin kitap fuarları başlıyor

28.12.2011

TÜYAP Adana Fuarcılık ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza’nın da katkılarıyla düzenlenen Çukurova 5. Kitap Fuarı, 10-15 Ocak 2012 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.

170 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen fuar kapsamında panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleri gibi 50 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar kitapseverlerle buluşacak. Aralarında Can Dündar, Zeynep Oral, Nasuh Mahruki, Behçet Çelik, Mine Kırıkkanat, Enver Aysever, Pakize Özcan, Şükrü Erbaş, Nilüfer Kuyaş, Nazlı Eray, Nermin Bezmen, Uykusuz Dergisi Çizerleri ve pek çok değerli şair, yazar ve bilim insanının bulunduğu konuklar altı gün boyunca okurlarla bir arada olacak.

TÜYAP, yılın ilk kitap fuarında yeni bir etkinlik dizisine başlıyor. “Okur ve Yazar Buluşmaları” başlığı altında gerçekleştirilecek söyleşilerde yazarlar yeni çıkan kitapları üzerine düşüncelerini okurlarıyla paylaşacak. Bu söyleşi dizisi kapsamında Çukurova Kitap Fuarı’nda Haydar Ergülen 11 Ocak Çarşamba, Gülten Dayıoğlu 12 Ocak Perşembe, Cüneyt Ülsever, Yekta Kopan ve Ayşe Kulin ise 14 Ocak Cumartesi günü okurlarıyla buluşacak.

Fuar 10-14 Ocak günleri 10.30-20.30, kapanış günü olan 15 Ocak’ta ise 10.30-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; girişler ücretsiz olacak.