Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Yayıncılık Alanında “Kore ve Türkiye Buluşmaları” Başlıyor!

Kore Kültür Merkezi (KOCIS) ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından bu sene ikincisi düzenlenecek “Kore ve Türkiye Buluşmaları” ekim ve kasım aylarında gerçekleşiyor. İlk etkinlik, 26-27 Ekim 2022 tarihlerinde çevrimiçi olarak “Kore ve Türkiye Yayıncılar Buluşması” oldu. Kore’den ve Türkiye’den 46 yayınevinin çevrimiçinde bir araya geldiği buluşmalarda karşılıklı telif alışverişi görüşmeleri yapıldı.

Diğer etkinlik ise, fiziki olarak 5 Kasım 2022 tarihinde Ankara’da düzenlenecek olan “Kore ve Türkiye Edebiyat Buluşması” olacak. Bu kapsamda düzenlenecek söyleşide Koreli yazarlar Jung Myung Lee ve Kiho Lee okurlarıyla buluşacak. Söyleşinin moderatörlüğünü ise Prof. Dr. Mahmut Ertan Gökmen yürütecek.

Buluşmalar, Kore ve Türkiye arasındaki yayıncılık ilişkilerinin geliştirilmesi, karşılıklı telif alışverişinin desteklenmesi ve işbirliği imkanlarının artırılması hedefindedir. İki ülkenin yayıncılık sektörü paydaşlarını ve okurlarını bir araya getirecek “Kore ve Türkiye Buluşmaları” her iki dilin yayıncılık alanındaki üretimlerini karşılıklı desteklemek, işbirliklerini ve edebiyatlarını daha çok duyurmak amacını taşıyor.

Saygılarımızla,

Program:
Tarih: 5 Kasım 2022 “Kore ve Türkiye Edebiyat Buluşması” Fiziki/Ankara
Saat: 14:00
Moderatör: Prof. Dr. Mahmut Ertan Gökmen
Konuşmacılar: Jung Myung Lee, Kiho Lee
Yer: CEPA AVM-Cinemaximum