Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uluslararası Salon’da bu yıl

12.10.2012

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 17-25 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Kitap Fuarı’nın ilk 4 günü (17-20 Kasım), Uluslararası Salon (10. Hol) etkinliklerine ve yurtdışından gelen yayıncılarla buluşmalara vesile olacak.

İlgilenen yayıncılar, temsil ettikleri telif haklarının tanıtımı, satışı ve çeşitli işbirlikleri için uluslararası katılımcılarla görüşmek üzere şimdiden randevu almalıdırlar. Görüşmelerde, yayınevlerimizin İngilizce yayın kataloglarının bulunması çok yararlıdır.

Çin ilk kez TÜYAP’ta
Çin Halk Cumhuriyeti’nden yayıncılar ilk kez kalabalık bir heyetle Kitap Fuarı’na katılıyor. Çin kolektif standında 27 yayınevi yer alacak. Türkiye’den yayıncılarla buluşmak, profesyonel görüşmeler yapmak amacıyla fuara katılan Çin heyeti 27 yayınevinin yetkilisi, 17-20 Kasım 2012 tarihleri arasında Uluslararası Salon’da Çin standında bulunacak.

İngiliz yayıncılar ilk kez TÜYAP’ta
2013’te Onur Konuğu olduğumuz Londra Kitap Fuarı’nın (15-17 Nisan) öncesinde, İngiltere’den yayıncılar ilk kez kolektif bir stand ile Kitap Fuarı’na katılıyor. İngiltere’den yayıncılarının katılacağı fuarda, İngiliz Yayıncılar Birliği ve Londra Kitap Fuarı temsilcileri de yer alacak.

Onur Konuğu Hollanda’dan yayıncılar
31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu olan Hollanda’dan yayınevleri, telif ajansı, çeviri ve edebiyat ajansı yetkilileri Uluslararası Salon’da Hollanda kolektif standında yer alacak.

16 telif ajansı Telif Ajansları Özel Bölümü’nde
Uluslararası Salon’da (10. Hol) yer alan Telif Ajansları Özel Bölümü’nde yurtdışından 16 telif ajansı yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, İran, İrlanda, İspanya, İtalya, Yunanistan, İsrail ve Lübnan’dan telif ajansları katılacak. (İlgili liste için tıklayınız.)

TÜYAP-LAF Çocuk ve Gençlik Yayıncıları Buluşması
TÜYAP ve LAF (Literature Across Frontiers) işbirliğiyle gerçekleştirilen yayıncı buluşması bu yıl “çocuk ve gençlik yayıncılığı” alanında düzenlenecek. Program kapsamında İzlanda, İspanya, Letonya’dan çocuk ve gençlik yayıncıları, Türkiye’den çocuk ve gençlik yayıncılarıyla buluşacak. Buluşma, 19 Kasım Pazartesi günü Uluslararası Salon Forum Alanı’nda 11:00-12:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Buluşma tüm fuar katılımcılarına açık olacak. (İlgili liste için tıklayınız.)

Uluslararası Salon Forum Alanı’nda 19 Kasım Pazartesi günü 11:00-17:00 saatleri arasında Profesyonel Buluşmalar düzenlenecektir.

Fuar haberlerini twitter ve facebook üzerinden takip edebilirsiniz.
twitter.com/kitapfuari
twiter.com/turkyaybir
facebook.com/istanbulkitapfuari
facebook.com/turkiyeyayincilarbirligi
www.istanbulkitapfuari.com

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir