Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndan İllüstratörlere Çağrı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında otuz yedinci kez düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, illüstratörleri yayıncılarla buluşturmak üzere profesyonel bir program hazırlıyor.

13 Kasım 2018 Salı günü yapılacak olan buluşma tüm çocuk ve gençlik yayıncıları ile illüstratörlerin katılımına açıktır. Yayınevi yetkilileri ile illüstratörlerin bir araya geleceği özel görüşmelerde illüstratörler portfolyolarını doğrudan yayıncılara sunabilir, işlerini tanıtma fırsatı yakalayabilirler. Kitap fuarı ekibi tarafından yürütülecek programda, buluşmaya katılan her bir yayınevi illüstratörlerle birebir görüşme yapabilecektir.

Başvuru için, linkteki başvuru formunun (Katılım Başvuru Formu) eksiksiz olarak doldurulması, özgeçmiş ve portfolyo ile birlikte en geç 17 Ekim 2018 tarihine kadar [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir. Katılım şartlarına uyan illüstratörlerle iletişime geçilerek program paylaşılacaktır. Programa katılacak illüstratörlerin işlerinden seçmeler fuar süresince illüstrasyon köşesinde sergilenecektir.

Buluşmaya katılım şartları şunlardır:

– 18 yaş üzerinde olmak

– Bütün farklı çizim tarzlarını sergileyen bir portfolyo sunulması ve portfolyoda en az 15 adet çizimin olması

– Yapılacak görüşmelerde portfolyoların basılı olarak veya tabletten, bilgisayardan sergilenmesi

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir