Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Parlamenter Sisteme Demokrasiye Yönelik Darbe Girişimini Kınıyoruz

16.07.2016

15 Temmuz gecesi yaşanan parlamenter sisteme ve demokrasiye yönelik darbe girişimi ile başta demokrasi ve insan hakları olmak üzere, insanlığın evrensel değerlerinin, düşünce ve ifade özgürlüğünün yaşamın her alanında ne kadar gerekli ve korunması gereken değerler olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Demokrasiye, insan haklarına yönelik girişimlere her zaman karşı olduğumuz gibi bu darbe girişimine de karşıyız. Bu vesileyle düşünce ve ifade özgürlüğüne, yayınlama ve haberleşme özgürlüğüne yönelik baskıların sadece demokrasi düşmanlarının, darbecilerin işine yarayacağını bir kez daha hatırlatıyoruz.

Darbe girişimi sırasında ölen vatandaşlarımızın ve güvenlik güçlerinin ailelerine baş sağlığı diliyor, yaralanan vatandaşlarımıza, basın mensuplarına ve güvenlik güçlerine “geçmiş olsun” diyoruz.

Turkish Publishers Association

PRESS STATEMENT

16.07.2016

With the coup attempt on the night of 15 July against the parliamentarian system and democracy, it has been proven one more time that universal values of humanity such as democracy and human rights, and freedom of thought and expression are fundamental in all areas of life and need to be protected.

We stand against this coup attempt as we have always stood against all attempts against democracy and human rights. Hereby, we remind one more time that, pressures against freedom of thought and expression, freedom to publish and of communication would only benefit the enemies of democracy and the pro-coup.

We offer our condolences to the families of our citizens and the security forces who died during the coup attempt, and express our “get well soon” wishes to our injured citizens, to members of the press and to security forces.

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir