Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Paris Fransız Kültür Merkezi Yayın Hakları Destek Başvuruları – 12 Ocak 2018

03.11.2017

Paris Fransız Kültür Merkezi’nin, Fransızcadan Türkçeye kazandırılacak kitaplar için, yayın haklarına destek programı çerçevesinde 2018 yılı 1. dönem başvuruları 12 Ocak 2018 Cuma gününe kadar kabul edilecektir. Başvuru ile ilgili genel bilgiler aşağıdadır.

Birinci dönem başvurularının sisteme kayıtları Fransız Kültür Merkezi tarafından sağlanacaktır. Gereken belgelerin (Fransız yayınevi ile yapılan sözleşme, bütçe ve çevirmen özgeçmişi) Saadet Ersin’e (saadet.ersin@ifturquie.org) ulaştırılması, aşağıdaki bağlantıdan erişebileceğiniz Fransızca sözleşmenin iki orijinal nüshasının imzalanıp en geç 2 Şubat 2018 tarihine kadar aşağıdaki adrese iletilmesi gerekmektedir:

M Pierre BUHLER
Président de l’Institut Français
8-14 rue du Capitaine Scott
75015 Paris

12 Şubat 2018 tarihinde toplanacak komisyon, eksik doldurulan dosyaları işleme almayacaktır. Basılmış veya basılmakta olan kitaplar değerlendirmeye alınmayacaktır. Öngörülen yayın tarihi en az komisyon toplantısını takip eden üç ay içerisinde olmalıdır. Birden fazla kitap için destek istenmesi durumunda, her kitap için ayrı form doldurulmalıdır.

Destek başvurusu yaptığınız kitabın Fransız yayınevine bu başvuruyu yaptığınızı bildirmelisiniz. Ön ödemenin, komisyon sonuçlarından sonra yapılmasını isteyebilirsiniz.

Fransızca / İngilizce kullanım kılavuzu
Boş bütçe formu 
Paris Fransız Kültür Merkezi ile yapılacak sözleşme 
Sözleşme – İngilizce versiyonu (bilgi amaçlı)

Sorularınız için Fransız Kültür Merkezi İstanbul Şubesi yetkilisi Saadet Ersin ile temasa geçebilirsiniz.

Bilginize sunarız.

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir