Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Korsan kitapta Elif Şafak liste başında

10.09.2012

Başkentte polis, korsan kitap basımı ve satışıyla ilgili son dönemlerin en kapsamlı operasyonuna imza attı. Aldıkları bir isthbaratı değerlendiren Ankara Emniyeti KOM şubesi’ne bağlı Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Gölbaşı’nda bir matbaaya baskın düzenledi. Polis baskında 34 bin 715 korsan kitap, 65 bin kitap forması ve 115 bin kitap kapağı, 478 adet kalıp ve bunların basımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirdi. Operasyon kapsamında 5 kişi gözaltına alındı.

Polis ayrıca, korsan kitap satışında en çok tercih edilen 10 yazar ve kitaplarını da belirledi. Buna göre korsan kitap üretenler tarafından en çok kitabı basılan yazarın Elif Şafak olduğu saptandı.

Korsanın Top 10’u

Polis ekipleri, korsan kitapta en çok tercih edilen 10 yazar ve kitaplarını da belirledi. 1-Elif Şafak (Piruze, Firarperest, Siyah Süt, Aşk), 2-Can Dündar (Lüsyen), 3-Turgut Özakman (Cumhuriyet), 4-Ahmet Ümit (Kavim, Kukla, Bir İstanbul Rapsodisi), 5-Zülfü Livaneli (Serenad), 6-Canan Tan (İz), 7-Hanefi Avcı (Haliçte Yaşayan Simonlar), 8-Kayıp Gül, 9-iskender Pala (Şah Sultan), 10-Şamil Tayyar (Çelik Çekirdek).