Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Editörlük Atölyesi Kayıtları Başladı!

4 Ekim-18 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek 18 saatlik Çevrimiçi Editörlük Atölyesi’nde editörlük tüm yönleriyle mercek altına alınacak. Bir metnin dosyadan kitaba dönüşüm serüveninde editörün işlevi, editörün bu süreçteki iş adımları, yayınevinin diğer bölümlerindeki yetkililerle ve yayınevi dışında çalışan profesyonellerle kurduğu iletişim, kitabı okura sunmadan önceki zihin jimnastiği, tanıtım malzemelerinin hazırlığı ve kontrolleri, eser türlerine göre editörlüğün “ince iş”leri, uzmanlaşmanın artmasıyla türeyen yeni nesil editörlük biçimleri detaylarıyla anlatılacak. Akademisyen ve editör Sevengül Sönmez’in zengin sunumlar ve kaynaklar eşliğinde anlattığı A’dan Z’ye editörlük uğraşısı, katılımcıların sorularıyla interaktif olarak tartışılacak.

Bir yayınevinde işlerin nasıl yürüdüğünü, görev dağılımı ve yayınevleriyle dışarıdan nasıl çalışılacağını Yapı Kredi Yayınları Yayın Koordinatörü Aslıhan Dinç anlatırken çevirmenle nasıl çalışılacağını, çeviri editörlüğünün inceliklerini de Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Çağdaş Dünya Edebiyatı Editörü Başak Güntekin anlatacaktır.

TYB yayıncılık eğitimlerine katılan ve bağımsız editör olarak çalışan Gözde Sayınsoy da eğitimlerin katkısı üzerine deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Ön kayıt için tıklayınız.

Eğitim programına buradan ulaşabilirsiniz

Eğitmen: Sevengül Sönmez

Konuklar: Aslıhan Dinç, Başak Güntekin, Gözde Sayınsoy

Süre: 6 hafta,18 saat

Günler: Çarşamba

Saatler: 19.00-22.00

Ücret: 4.200 (KDV dahildir)*

Son Başvuru Tarihi: 2 Ekim, Pazartesi (14:00)

Kontenjan: 15 kişi

Banka Hesap Bilgileri**
Türkiye Yayıncılar ve Yayın Dağıtımcıları Birliği İktisadi İşletmesi
Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık 410 Beyoğlu Şubesi
Hesap No: 44315771
IBAN: TR56 0006 7010 0000 0044 3157 71

*Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerine %20 indirim uygulanır. İndirimli fiyat 3.360 TL (KDV Dahil)’dir.
**Dekont açıklaması olarak “Editörlük Atölyesi Katılım Bedeli” yazılmasını rica ederiz.

Adres: Zoom üzerinden yapılacak eğitime dair bağlantı katılımcılara eğitmen tarafından program öncesi e-postayla gönderilecektir.