Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Çocuk Kitapları Yayıncılığına Giriş Atölyesi Kayıtları Başladı!

Çocuk kitapları yayıncılığına giriş niteliğinde olan bu atölyede ülkemizde çocuk kitapları yayıncılığı tüm yönleriyle incelenecek. Dünyada çocuk yayıncılığının durumu, çocuk yayıncılığında okuma kültürünün önemi, ülkemizden ve dünyadan örneklerle ele alınacak. Çocuklar için kitap hazırlamanın incelikleri ve bir metnin kitaba dönüşme sürecine odaklanılacak. Çocuk kitaplarında telif alışverişi hakkında ön bilgilendirme, yayınevinin işleyişi ve organizasyon yapısı, satış ve dağıtım zinciri gibi üretim ve okura ulaşma imkanları incelenecek. Toplam 4 hafta ve çevrimiçi gerçekleşecek atölye, alanında uzman konukların katılımıyla bir deneyim paylaşımını hedefliyor.

Atölye katılımcıları çocuk kitapları yayıncılığının temel ilkeleri, yapısı ve dinamikleri üzerine bilgi sahibi olurlar. Yayıncılığın değer zincirini anlamak ve okuma kültürünün önemini kavramak üzere araçlar edinirler ve çocuk kitapları yayıncılığının inceliklerini öğrenirler.

Çocuk kitapları yayıncılığına ilgi duyan ve bu alanda derinleşmek isteyen yayıncı adayları, yayınevi çalışanları, yeni mezunlar ve kariyerinde çocuk kitapları yayıncılığında bir yön çizmek isteyenlerin katılımına açıktır.

Atölyeye devam zorunluluğu bulunur, atölyeyi tamamlayanlara dijital katılım sertifikası verilir.

Ön kayıt için tıklayınız.

Eğitim programına buradan ulaşabilirsiniz

Eğitmen: Asya Çağlar

Konuklar: Prof. Dr. Necdet Neydim

Süre: 4 hafta, 12 saat

Günler: Perşembe

Saatler: 19:30-22:30

Ücret: 3.600 TL (KDV dahildir)*

Son Başvuru Tarihi: 2 Ekim 2023, Pazartesi

Kontenjan: 20 kişi

Banka Hesap Bilgileri**
Türkiye Yayıncılar ve Yayın Dağıtımcıları Birliği İktisadi İşletmesi
Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık 410 Beyoğlu Şubesi
Hesap No: 44315771
IBAN: TR56 0006 7010 0000 0044 3157 71

*Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerine %20 indirim uygulanır. İndirimli fiyat 2.880 TL (KDV Dahil)’dir.
**Dekont açıklaması olarak “Çocuk Kitapları Yayıncılığına Giriş Atölyesi Katılım Bedeli” yazılmasını ve ardından info@turkyaybir.org.tr adresine dekontunuzu yönlendirmenizi rica ederiz.

Adres: Zoom üzerinden yapılacak eğitime dair bağlantı eğitmen tarafından katılımcılara program öncesi e-postayla gönderilecektir.