Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

32.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı ve Teması Belli Oldu

12.06.2013

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece’de düzenlenecek olan 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 620 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 200 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

Onur Yazarı ve Tema Belli Oldu

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla tarihçi akademisyen Sayın Taner Timur 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenmiştir. Fuar süresince Taner Timur’un da katılımıyla paneller ve etkinlikler düzenlenecektir. TÜYAP tarafından Onur Yazarı Taner Timur’un yaşamı, çalışmaları ve eserlerinden seçmelerin olduğu bir kitap ve bir sergi hazırlanmaktadır.

Bu yıl Fuar’ın teması ise “Tarih: Geçmişteki Gelecek” olarak belirlenmiştir.  İstanbul Kitap Fuarı tema çerçevesinde yurt dışından çok değerli yazarları konuk etmeye hazırlanıyor.

Konuk Ülke: Çin Halk Cumhuriyeti

Çin Halk Cumhuriyeti, 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu olarak 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Salonda yer alacaktır. Çin’den 100’ün üzerinde yayınevi katılacak, fuar süresince yazarların katılımıyla etkinlikler düzenlenecektir. Çin edebiyatının önemli isimleri fuarın konuğu olacak. Çin Halk Cumhuriyeti yayın sektörünün önde gelen temsilcileriyle Türkiye’den yayıncılarla bir araya gelerek sektörel buluşmalar gerçekleştirecektir.

Bu yıl, Uluslararası Salon kapsamında 50 ülkeden 300 yayınevi, telif ajansları ve yayıncı birlikleri 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında 12 no’lu holde yer alacaktır.

Fuar Saatleri Değişti

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir. İstanbul Kitap Fuarı, kapanış günü olan 10 Kasım 2013 Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

32. İstanbul Kitap Fuarı, 22. İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2013 ile eş zamanlı gerçekleştirilecektir.

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir