Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu Çin

13.09.2013

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliğinin işbirliğiyle gerçekleştirilecek  32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek.

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu olarak belirlenen Çin Halk Cumhuriyeti, 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında Uluslararası Salon’da yer alacak. Çin’den 100’ün üzerinde yayınevi katılacak, fuar süresince yazarların katılımıyla etkinlikler düzenlenecek. Çin edebiyatının önemli isimleri fuarın konuğu olacak. Çin Halk Cumhuriyeti yayın sektörünün önde gelen temsilcileriyle, Türkiye’den yayıncılarla bir araya gelerek sektörel buluşmalar gerçekleştirecek. Çin Halk Cumhuriyeti’nin programında söyleşiler, paneller, kaligrafi atölye çalışmaları, profesyonel buluşmalar ve sergiler de yer alacak.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Teması “İpek Yolu- Yeni Sayfa”

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın ana temasıyla ortaklık kuran Çin Halk Cumhuriyeti, İstanbul Kitap Fuarı temasından yola çıkarak “İpek Yolu – Yeni Sayfa” sloganını benimseyen etkinliklerle gelenekselden moderne Çin edebiyatına odaklanacak.

Çin Halk Cumhuriyeti’nden 100 Yayınevi Katılıyor

Çin Halk Cumhuriyeti, 2-5 Kasım 2013 tarihlerinde Uluslararası Salon’da yer alacak ulusal standının yanı sıra çocuk ve gençlik edebiyatı, dijital yayıncılık, animasyon ve oyun, Çince çeviri edebiyatına yönelik yayın yapan 100’e yakın yayınevi ile fuara renk katacak. Çin ulusal standında toplam 6000’den fazla çeşit kitap ve 10.000’den fazla yayın bulunacak.

Çin Halk Cumhuriyeti düzenleyeceği profesyonel buluşmalarla Çin’den ve Türkiye’den katılan yayınevlerini bir araya getirmeyi planlıyor. Sektörel etkinlikler arasında çocuk kitapları, Çin edebiyatından çeviriler ve dijital yayıncılık konularıyla ilgili yayıncı buluşmaları gerçekleşecek.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin  Önemli Yazarları Tüyap’ta

İstanbul Kitap Fuarı bu sene çok önemli Çinli yazarları ağırlayacak. Çin Halk Cumhuriyeti yaklaşık 17 önemli yazarıyla fuarda etkinliklerde yer alacak.

Çin Yazarlar Derneği Başkanı ve yazar Tie Ning, yazar ve senaryo yazarı Wang Gang gibi yazarların yanı sıra genç kuşağın önemli Çinli yazarlarından  Zhang Yueran, Jiang Nan, Wei Wei  fuara katılacak önemli isimlerin sadece birkaçı.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin düzenleyeceği etkinlikler kapsamında fuar alanında ve İstanbul’un farklı mekanlarda paneller, söyleşiler, atölye çalışmaları ve profesyonel buluşmalar gerçekleşecek.

Kaligrafi Sanatı Atölye Çalışmaları

Kaligrafi sanatının önemli isimlerinden Pang Zhonghua fuarda bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Zhonghua, 1980 yılından itibaren Çin’de kaligrafi sanatının önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Zhonghua’nın  kaligrafi kitapları geçen üç yıl içerisinde  ulusal ve yerel düzeyde en çok satan kitaplar arasında bulunuyor.

Çin Halk Cumhuriyeti İki Önemli Sergi ile Fuarda Yer Alıyor

Çin Halk Cumhuriyeti, fotoğraf ve antik kitaplardan oluşan iki sergi ile fuarda yer alacak.  “Güzel Çin” başlığıyla izleyicilerin karşısına çıkacak olan fotoğraf sergisinin yanı sıra Çin antik kitaplarından oluşan sergi Uluslararası salonda Çin ulusal standında izlenebilecek.

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nı yakından takip etmek için:
www.istanbulkitapfuari.com
http://www.facebook.com/istanbulkitapfuari
http://twitter.com/#!/kitapfuari

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir