Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

18. İzmir Kitap Fuarı Yaklaşıyor

15.04.2013

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu sene on sekizincisi düzenlenen İzmir Kitap Fuarı 20-28 Nisan 2013 tarihlerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 350 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek olan fuarda dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle yaklaşık 100 etkinlik gerçekleştirilecek.

Fuarın Onur Konuğu Ahmet Cemal

18. İzmir Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu değerli çevirmen ve yazar Ahmet Cemal. 1942 yılında doğan Ahmet Cemal Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Çevirmen olarak dünya edebiyatının önemli isimlerini Türkçe’ye kazandırdı. Uzun yıllar estetik, sanat tarihi, tiyatro tarihi ve çağdaş tiyatro üzerine dersler verdi. Öykü, deneme, makale ve şiir kitapları yazan Ahmet Cemal halen Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yeni Salon: Eğitim ve Kaynak Kitaplarla Sınavlara Hazırlık Yayınları

İzmir Kitap Fuarı 18. yılına büyüyerek giriyor. Bu yıl ilk kez açılacak olan 3. nolu salonda eğitim ve kaynak kitaplarla sınavlara hazırlık yayınları yer alacak. Özellikle öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenen salon eğitim yayınlarını bir arada görme imkanı sunacak.

Girişin ücretsiz olduğu 18. İzmir Kitap Fuarı, her gün 11.00-20.00, kapanış günü 28 Nisan 2013 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Fuarla ilgili detaylı bilgi edinmek için:
www.izmirkitapfuari.com

TÜYAP kitap fuarlarını takip etmek için:
www.twitter.com/kitapfuari
www.facebook.com/istanbulkitapfuari

 

0 Yorum

Henüz bir yorum bulunmuyor

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir