Türkiye’de Yayınlama Özgürlüğünün 20 Yılı 1994-2014

Please enable the breadcrumb option to use this shortcode!

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin 1995’ten bu yana her yıl verdiği Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri 2014’te 20. yılını bitirdi. 2014 yılı Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödül Töreni öncesinde, Friedrich Ebert Stiftung Derneği’nin değerli katkılarıyla 20 yıllık mücadelenin ve güncel durumun değerlendirilmesini amaçlayan bir panel düzenlendi. “Türkiye’de Yayınlama Özgürlüğü Mücadelesinin 20 Yılı” panelini Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto yönetti, Hürriyet Gazetesi Yazarı Sedat Ergin, hukukçu Fikret İlkiz, Bianet’ten gazeteci Nadire Mater ve Düşünce Suçuna Karşı Girişim’den Şanar Yurdatapan konuşmacı olarak yer aldı.

20 yıl süresince tüm ödül sahiplerinin özgeçmişleri ve Yayınlama Özgürlüğü Raporlarını içeren Türkçe-İngilizce iki dilli derleme kitabı etkinlik sırasında basına duyuruldu ve yayıncılık paydaşlarına ile uluslararası kamuoyu ile paylaşıldı.

Türkiye’de Yayınlama Özgürlüğü Mücadelesinin 20 Yılı: Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri ve Yayınlama Özgürlüğü Raporları (1994-2014) kitabının PDF dosyasına ulaşmak için tıklayınız.

Yayıncılık Dünyasından ve Duyurularımızdan Haberdar Olun.

Türkiye Yayıncılar Birliği E-Bültenine Abone Olmak İçin abonelik formunu doldurmanız yeterlidir.

E-Bülten üyeliği için kaydınız alındı.