Lotüs Kitap

Lotüs Kitap
Ticari Unvanı Lotüs Yayıncılık Rek. Mat. Bilg. Bil. ve İlet. Tic. Ltd. Şti.
Kuruluş Tarihi 1998
Yetkili Kişiler

Mehmet Ali Erdem

İletişim

Adres: Gelemiş Mah. Tömler Sok. No:27 Kaş-Antalya

Tel: 0537 497 19147

Web: www.lotuskitap.com

Mail: [email protected]

Özgeçmiş

Düşünce dünyamızda yeni bir perspektif açmayı, entelektüel düzeyde yeni bir yol aralamayı hedefleyerek 1999 yılında Ankara’da faaliyete başlayan yayınevimizin en başta gelen hedefi, kaliteli düşünce eserlerini okuyucularımızın beğenisine sunmak olmuştur. Bu çerçevede her geçen gün genişleyen yazar kadromuz, artan kitap sayımızla birlikte “yayılmayı” hak eden düşünceleri yaymaya ve kültüre hizmet etmeye devam ediyoruz.
Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Siyaset Felsefesi, Siyaset Sosyolojisi, Tarih Felsefesi, Bilim Tarihi özellikle ilgilendiğimiz alanları oluşturuyor. Lotus markamızla özellikle bu alanlarda yazılmış kaliteli eserleri yayınlıyoruz.
Grubumuzun  Kent KitapKitab-ı HayatLikyaOtorite  markalarıyla da yine yetkin ve kaliteli eserleri yayınlamaya devam ediyoruz. Kent Kitap markamızla ağırlıklı olarak edebiyat eserlerini ve popüler kitapları, Kitab-ı Hayat markamızla maneviyat kitaplarını, Likya markamızla kültür araştırmalarını, popüler psikoloji, popüler sağlık ve kişisel gelişim kitaplarını, Otorite markamızla hukuk, felsefe, siyaset, yönetim bilimi, iktisat, halk kültürü incelemeleriyle doktora ve yüksek lisans tezlerini yayınlıyoruz.
Cemil Meriç’in ifadesiyle hür fikrin kalesi olduğuna inandığımız dergilerin düşünce hayatımızdaki önemine binaen “Düşünen Siyaset” isimli bir dergimiz yıllardır okuyucularımızla buluşuyor. Her sayısında, “bu hür kaleden” düşünce ufuklarına yeni tohumlar atılıyor, yeni pencereler açılıyor. Düşünen Siyaset sayfalarında bu güne kadar 300’den fazla
düşünce adamının yazıları okuyucuyla buluşurken dergimiz, Türkiye’de entelektüel hayatının nabzını tutan, entelektüel gündemi belirleyen bir yayın olma vasfını kazandı.
Yayın Grubumuz, sadece kitap yayınlamakla kalmayıp, dünyaya yeni bir bakış açısıyla yaklaşmanın sır perdesini aralayarak, binlerce yıllık kültürün ışığı ile geleceğe yürüyenlere yol arkadaşlığı yapmaya devam ediyor.

Yayıncılık Alanı Eğitim, Çocuk ve İlk Gençlik, İnanç, Akademik, Yetişkin Kurgu, Yetişkin Kurgu Dışı

Yayıncılık Dünyasından ve Duyurularımızdan Haberdar Olun.

Türkiye Yayıncılar Birliği E-Bültenine Abone Olmak İçin abonelik formunu doldurmanız yeterlidir.

E-Bülten üyeliği için kaydınız alındı.