Çikolata Yayınevi

Çikolata Yayınevi
Ticari Unvanı Çikolata Yayınevi Basın Yayım Tic. ve Eğit. Hizm. Ltd. Şti.
Kuruluş Tarihi 2014
Yetkili Kişiler

Osman Erhan Kânoğlu

İletişim
Adres: Çikolata Yayınevi Molla Gürani Mah. Millet Cad. Lütufpaşa Sok. No: 48/A
Fatih İSTANBUL
Telefon: 0212 532 00 98
Fax: 0212 491 10 75
Özgeçmiş

Çikolata Yayınevi 2013 yılında kurulduğunda bu yaklaşımın göz önünde bulundurulmasına karar verildi. Yayınevimiz, eğer toplum bir kentse, o kentin doğru kentleşmesi için gerekli alt ve üst yapıyla inşa edilmesini sağlayacak şekilde kuruldu. Ayrıca, Çikolata Yayınevi, kültürün bu denli tüketim toplumunu var eden bir sanayiye dönüşmesine tepki ve kültür sanayisinin bacasından çıkan puslu dumana karşı koyuş olarak da doğdu.

Dijital göçmen olarak, dijital yerli “Z” kuşağı çocuklarına yazmak sürekli bir araştırma, öğrenme, gözlem, iletişim gerektiriyor. Hummalı ama tatlı bir yorgunluk bu çünkü çoklu algısı olan bilgi çağı okuru için çok sesli anlatılar yazmak gerekli. Peki, Çikolata Yayınevi’nin “X” ya da “Y” kuşağı yazarları olarak bunu nasıl yapıyoruz? Çok sesli ve yönlü bilgi çağı anlatıları yaratarak… Okurlarımızın Dijital Çağ vatandaşları olduğunu göz önünde bulundururken, en eski öğretme ve öğrenme yolunun masallar, destanlar ve kurgu şekliyle olduğunu unutmayarak eserlerimizi yaratıyor ya da seçiyoruz.

Çikolata Yayınevi’nin farklı katmanlarını keşfederken, herkese yönelik bir okuma köşesi bulacaksınız. Çocuk Kitaplarımız, yüzü bilgiye ve bilime dönük, eğlendirirken eğiten, yetişkinlerle genç okur arasında köprü kuran, yasaklama ya da korkutma yerine öz-kontrolü sağlayıcı mantıklı açıklamaları ve deneyimleri sunan eserlerdir. Güneş Gezegeni internet sitesi linkimizi ziyaret ettiğinizde, çocuklara yönelik bilimsel ve yaratıcı bir alan bulacaksınız.

Yayıncılık Alanı Eğitim, Çocuk ve İlk Gençlik, Akademik, Yetişkin Kurgu, Yetişkin Kurgu Dışı

Yayıncılık Dünyasından ve Duyurularımızdan Haberdar Olun.

Türkiye Yayıncılar Birliği E-Bültenine Abone Olmak İçin abonelik formunu doldurmanız yeterlidir.

E-Bülten üyeliği için kaydınız alındı.